Mama si Copilul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mama si Copilul


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Buna dimineata! Buna ziua! Buna seara!
Daca tot ne vizitati, haideti sa ne salutati! Va asteptam la o cafea virtuala, indiferent ora!
Ultimele subiecte
» Dintisorii mei!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Apr 15, 2014 11:45 pm Scris de Cristina41975

» Despre moda
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Mar 26, 2013 12:04 am Scris de iulia pirvu

» Copilul si bolile
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Ian 06, 2013 7:49 am Scris de iulia pirvu

» Manichiura ... modele si idei
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 10:10 pm Scris de Cristina41975

» Pro si contra vaccinuri
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Noi 23, 2012 1:36 am Scris de iulia pirvu

» Hai sa fim frumoase si ingrijite!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Noi 06, 2012 4:20 am Scris de carolina76

» Grupuri si ranguri pe forum
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Sept 11, 2012 1:15 am Scris de Cristina41975

» Regulament forum
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Iul 17, 2012 10:39 pm Scris de Cristina41975

» Intrebari despre sanatate
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Iul 04, 2012 10:08 pm Scris de carolina76

» Vizita la doctor!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Iul 03, 2012 8:20 pm Scris de corina

» Teme si imagini utilizate pe forum!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Mai 09, 2012 5:40 am Scris de Cristina41975

» Intrebari pentru medicul stomatolog
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Joi Ian 19, 2012 9:37 am Scris de Gabriela Popescu

» Avertizari...banari!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Oct 24, 2011 8:37 am Scris de Cristina41975

» Educatie stomatologica
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Sept 02, 2011 8:48 am Scris de Cristina41975

» Sa votam forumul!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Iul 20, 2011 6:56 pm Scris de corina

Forum
Top postatori
iulia pirvu
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
Cristina41975
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
danutza17
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
carolina76
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
corina
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
laura
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
bulinutza
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
alina.elie
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
andria
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
FloryNails
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Vote_rcap1 
Desene animate
Desene animate
Parteneri
forum gratuit

 

BannerFans.com




BannerFans.com


BannerFans.com




BannerFans.com


Distribuiţi | 
 

 Hai sa fim frumoase si ingrijite!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Apr 03, 2011 8:30 pm

Nuuu, am zis ca eu nu prea ii fac cadouri lui Cata, dar nu pentru ca nu-mi place! Din contra, imi place!
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Apr 03, 2011 9:59 pm

Ma gandeam eu. Ca nu te vad genul caruia sa nu-ti placa sa faci cadouri. comic
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 9:32 am

Astazi m-a laudat o doamna ce lucreaza la o firma de contabilitate jos la parter ca ce bine imi sta machiata cu albastru. Adevarul este ca nici nu avea cum sa nu observe ca m-am machiat un pic mai strident decat de obicei. Eu ma machiez in functie de timpul pe care-l am, de ocazie, de timpul zilei...niciodata nu plec fara sa ma dau cu rimel, am genele mici si nu au o culoare inchisa, asa ca folosesc rimelul des. Asa, deci rimel intotdeauna, f des si tus de ochi + fard mai discret, daca e sa iesim undeva, atunci fard mai strident (dar sa nu va inchipuiti ca ma dau cu cine stie ce culori, adica, totusi, sa arat a femeie aranjata, nu a parasuta, acum imi vin in cap numai travestitii aia de se fac la ochi cu niste culori...). comic Asaaa, de obicei daca sunt machiata mai mult la ochi, rujul e mai deschis si invers...
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 6:45 pm

comic
ce tare esti Iulia! Auzi la ea... travestiti! Mai tre sa-ti iei si un sal cu pene sa aduci a ei! comic
Si mie imi place sa ma amchiez in fucntie de timpul zilei si de tinuta.
Dar obligatoriu la fard pun o culoare care o am pe mine. Adica daca-s imbracata in blugi si pulover alb, ma machiez cu bleu, daca am ceva rosu, ma machiez cu roz.
Ruj pun si nu prea. Desi imi place, il mananc mereu. comic
Dar rimelul nu lipseste, nu prea folosesc tus, momentan nici n-am, dar prefer creionul dermatograf pe pleoapa interioara.
Ma dau cu crema. Folosesc Olay - ziua si L'Oreal revitalift - noaptea! Imi place si fondul de ten, insa n-am mereu timp sa ma dau. Doar in weekend cand ies cu sotul ma machiez mai ingrijit.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Apr 05, 2011 8:08 pm

Eu inainte nu foloseam fon de ten, acum mai folosesc uneori, la vreo ocazie, zi de nastere.
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Apr 12, 2011 8:59 pm

Am primit un mail privind diverse produse de cosmetica ... il copiez si aici, dar la multe dintre voi l-am si trimis:

Sodium Laureth Sulfate
SLS

CLEAR , FRUCTIS , Vo5, Palmolive, Paul Mitchell, L'Oreal, Body Shop
All these Shampoos use a chemical called SLS which is actually a floor cleaner.
Toate aceste sampoane folosesc SLS care este de fapt pentru curatarea podelelor.
They are used so as to produce more foam.
Se foloseste SLS pentru a produce mai multa spuma..

Imagine what a floor cleaner can do to you hair and scalp.
Imaginati-va ce poate face aceasta substanta pentru podele parului si scalpului Dvs.
It will damage the very roots of your scalp. Va va afecta radacinile si pielea.
Check out for SLS in toothpaste too!!!
Verificati prezenta SLS si in pastele de dinti.
Use the ones which are free from this extremely harmful chemical.
Folositi sampoane sau pasta de dinti fara SLS .
Type in ' SLS Free Shampoo' or ' SLS Free Toothpaste' in Google.Com to get a list of companies selling safe products.
Cautati pe Google " SLS Free Shampoo" sau" SLS Free Toothpaste" pentru a gasi produse fara SLS.

Atentie!!!!!!!!
Pentru prietene,mame, sotii, rude....toate femeile pe care le cunoasteti!
Este rezumatul unui articol scris de dr.Nahid Neman ,sectia oncologie Spitalul Mount Sinai din Toronto .
Despre Ruj
De curand firma producatoare de ruj "Red Earth" a redus pretul de la 67$ la 9,90$.Rujurile contineau plumb.

Plumbul este o substanta cancerigena.Marcile de ruj care contin plumb sunt:
Yves Saint Laurent
Christian Dior
Lancome
Clinique
Estee Lauder
Shiseido
Chanel(lip conditioner)
Market America-Motnes Lipstick

Cu cat mai mare procentul de plumb,cu atat riscul de cancer creste.
Cel mai ridicat continut de plumb s-a gasit in rujul Yves Saint Laurent
Atentie la rujurile care dureaza mult pe buze.Rezistenta lor este data de o cantitate considerabila de plumb.
Iata un test pe care il puteti face singure:
1.aplicati ruj pe mana
2.frecati portiunea acoperita de ruj cu un inel de aur
3.daca rujul contine plumb se innegreste la contactul cu aurul.

Aceste informatii au fost facute publice de Centrul Medical Militar Walter Reed.

Type in ' SLS Free Shampoo' or ' SLS Free Toothpaste' in Google.Com to get a list of companies selling safe products.
Cautati pe Google " SLS Free Shampoo" sau Free Toothpaste" pentru a gasi produse fara SLS .
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Apr 13, 2011 2:26 am

Au aparut capsunele! Le-ai purta desenate pe unghii?


Chiar daca trendul cere unghii ascutite de lungime medie sau scurte, in forma patrata sau ovala, colorate uni, adolescentele nu se pot abtine sa nu-si faca din cand in cand si manichiura cu diverse modele, iar unele dintre ele sunt chiar dragute. Ce parere ai, de exemplu, despre unghiile decorate cu capsune?
Sunt modele foarte usor de realizat, daca iti plac, nu-ti ramane decat sa incerci si tu.

Sunt perfecte pentru o plimbare, o intalnire cu fetele sau o party, insa ideal e sa nu porti astfel de modele la birou!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Uploaded with [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Vin Apr 15, 2011 2:40 am

as purta orice pe unghii, numai de avut sa am boss
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 01, 2011 8:57 pm

Mai, sincer imi plac unghiile lungi, imi plac si modelele pe unghii, dar astea cu capsuni nu mi-as face. Parerea mea e ca ar trebui sa aiba rolul sa ma faca sa sa simt frumoasa, atragatoare, nu comestibla! comic
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 01, 2011 11:25 pm

:)ras
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 01, 2011 11:28 pm

Pot sa zic ca-mi place de mine in ultima perioada!
Imi pun mai des tocuri, mi-am cumparat ceva haine noi care zic eu ca ma prind si nu mai ies nemachiata, chiar daca asta inseamna doar creion dermatograf, rimel si ruj.
Ce modesta sunt! :)
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 01, 2011 11:41 pm

boss Ma bucur! Si Marius a remarcat?Tata nici nu observa daca se tundea sau vopsea mama. lol
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Mai 02, 2011 12:25 am

Ah, da...
Daca ar fi dupa el si coarne mi-as pune.
Eu sunt mai neglijenta, insa lui ii place sa fiu aranjata mereu!
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Mai 02, 2011 1:52 am

nu mai spune "neglijenta', esti doar stressata cu munca si restul ... deci "ocupata" !
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Mai 02, 2011 1:55 am

Da. ai si tu dreptate! Stii, uneori chiar imi doresc doua-trei ceasuri doar pentru mine sa ma epilez, sa fac o baie in liniste, sa-mi fac manichiura. Dar vad ca deocamdata trebuie sa le fac pe toate pe fuga!
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Lun Mai 02, 2011 1:57 am

floricica Eu am prins aproape doua ore doar pentru mine acum vre-o sase luni ... cand m-am certat cu mama si mi-a facut cadou al meu o relaxare ... dar si atunci acasa nu la salon ... bun si atat ... acum caut motiv pentru alta serie!
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 12:49 am

Produsele cu ulei de masline ajuta parul buclat

Remedii pentru accelerarea cresterii parului

"Am remarcat ca parul imi creste intr-un ritm destul de lent. Ce pot face sa accelerez acest proces si care ar putea fi explicatia faptului ca imi creste atat de greu?"
Diana S., Bucuresti
Raspuns:
Masajul capilar si mana profesionistului joaca un rol foarte important in procesul de crestere a parului. Cel putin la fel de importanta este si folosirea unor produse specifice care ajuta la stoparea caderii parului, unde este nevoie, sau stimularea cresterii acestuia in cazul de fata, cu actiune energizanta asupra scalpului si de stimulare a metabolismului.

Uleiul de pin combate matreata

Nu stiu din ce cauza am facut matreata, lucru care ma deranjeaza foarte tare. As dori sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum pot scapa de aceasta problema?"
Doina F., Braila
Raspuns:
Matreata este problema care trebuie tratata inaintea oricaror alte anomalii ale parului sau scalpului. Inainte de a incerca orice modalitate de tratare, trebuie diagnosticat scalpul pentru a se depista daca matreata este grasa sau uscata. Tratamentele recomandate anti-matreata trebuie sa indeplineasca niste functii principale: sa purifice, sa hraneasca, sa reimprospateze scalpul si sa aiba actiune antibacteriana. De aceea, cativa dintre ingredientii vizati sunt uleiurile esentiale de pin si salvie, sulfura de seleniu si proteine de grau.

Solutii pentru onduleurile indisciplinate

m parul ondulat, dar, uneori, nu sta de niciun fel si as vrea sa-mi recomandati cateva trucuri ca sa obtin bucle mai frumoase".
Tatiana M., Bucuresti
Raspuns:
Parul ondulat are nevoie de o ingrijire speciala, de ritualuri care, in timp, sa nu schimbe natura firului de par. Produsele pentru par ondulat dau tinuta parului, disciplinandu-l. In acelasi timp, recomandate fiind cele pe baza de ulei de masline, extract de mirt si ceara de orez, care protejeaza impotriva sebumului, separa onduleurile si fortifica si tonifica scalpul.

Tunsoare potrivita pentru o fata lunguiata

"Am fata lunguiata si as vrea o parere de la o persoana avizata. Ce tunsoare credeti ca m-ar avantaja cel mai mult?"
Alexandra Iancu, Bucuresti
Raspuns:
Pentru a masca acest defect, se poate realiza o tunsoare in scari, care sa acopere zona barbiei, scari care nu trebuie sa fie la o diferenta de nivel foarte evidenta. Se recomanda a nu se realiza tunsori si coafuri cu volum in crestetul capului pentru a nu accentua acest inconvenient.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 8:41 pm

bun, bun asta.. acum spune-mi, te rog, aplic uleiul de masline pe calp, fac masaj, il las in jur de 10-15 minute,apoi ma spal normal? asa imi stau si mie onduleurile astea cumva? :D
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mar Mai 03, 2011 10:47 pm

Nu stiu, incearca!
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Mier Mai 04, 2011 9:35 am

am sa incerc poimaine... maine am program de epilat, scrub corp si masaj cu zeama de lamaie pe ten... :)
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 08, 2011 12:26 am

Fetelor, v-am zis ca am fost la cumparaturi, printre altele mi-am luat un spray C-thru (roz, imi place f mult cum miroase) si vopsea de par...culoarea Tahiti Black. floricica Asa ca in curand o sa ma vedeti bruneta. boss
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 08, 2011 12:59 am

bruneta? hhhmmm... abia astept :P
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 08, 2011 1:01 am

:) Am mai fost bruneta, dar acum vreo 8 ani prin liceu.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 08, 2011 1:40 am

Alina, in legatura cu parul...daca ma spal ziua, nu-i fac nimic, ramane f frumos dupa spalare, daca ma spal seara si apoi dorm, dimineata imi sta in toate partile...am un piepten cu dinti rari, fie cu ala il descurc, cu apa mai dau...cu spuma mai rar, la vreo ocazie...in pozele alea de la banchet il aveam dat cu spuma.
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1Dum Mai 08, 2011 2:30 am

eu cred ca ma rad.... ca nu se mai poate.... decat in coada, ca mamaie, toata ziua......
Sus In jos
Continut sponsorizat




Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 8 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Hai sa fim frumoase si ingrijite!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 8 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 24  Urmatorul
Regulament la postare
1.Mesajele se pot edita timp de 5 minute.
2.Evitati sa jigniti alti utilizatori, acest lucru facut in mod repetat si deliberat atrage banarea contului dumneavoastra
3.Evitati folosirea limbajului de tip sms sau mess
4.Nu folositi in exces smilies, este mai greu de citit raspunsul ... dar nu imposibil.
5.La deschiderea unui topic nou verificati sa nu existe deja in alta parte, si puneti un titlu semnificativ.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mama si Copilul  :: Misterele frumusetii-
Mergi direct la:  
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente