Mama si Copilul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mama si Copilul


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Buna dimineata! Buna ziua! Buna seara!
Daca tot ne vizitati, haideti sa ne salutati! Va asteptam la o cafea virtuala, indiferent ora!
Ultimele subiecte
» Dintisorii mei!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Apr 15, 2014 11:45 pm Scris de Cristina41975

» Despre moda
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Mar 26, 2013 12:04 am Scris de iulia pirvu

» Copilul si bolile
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Ian 06, 2013 7:49 am Scris de iulia pirvu

» Manichiura ... modele si idei
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 10:10 pm Scris de Cristina41975

» Pro si contra vaccinuri
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Noi 23, 2012 1:36 am Scris de iulia pirvu

» Hai sa fim frumoase si ingrijite!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Noi 06, 2012 4:20 am Scris de carolina76

» Grupuri si ranguri pe forum
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Sept 11, 2012 1:15 am Scris de Cristina41975

» Regulament forum
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Iul 17, 2012 10:39 pm Scris de Cristina41975

» Intrebari despre sanatate
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Iul 04, 2012 10:08 pm Scris de carolina76

» Vizita la doctor!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Iul 03, 2012 8:20 pm Scris de corina

» Teme si imagini utilizate pe forum!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Mai 09, 2012 5:40 am Scris de Cristina41975

» Intrebari pentru medicul stomatolog
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Ian 19, 2012 9:37 am Scris de Gabriela Popescu

» Avertizari...banari!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Oct 24, 2011 8:37 am Scris de Cristina41975

» Educatie stomatologica
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Sept 02, 2011 8:48 am Scris de Cristina41975

» Sa votam forumul!
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Iul 20, 2011 6:56 pm Scris de corina

Forum
Top postatori
iulia pirvu
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
Cristina41975
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
danutza17
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
carolina76
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
corina
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
laura
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
bulinutza
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
alina.elie
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
andria
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
FloryNails
Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_lcapHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Voting_barHai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Vote_rcap1 
Desene animate
Desene animate
Parteneri
forum gratuit

 

BannerFans.com




BannerFans.com


BannerFans.com




BannerFans.com


Distribuiţi | 
 

 Hai sa fim frumoase si ingrijite!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iul 10, 2011 2:04 am

pai si eu tot inchisa am fost, tot bruneta, dar s-a dus vopseaua de atata timp si atatea spalari.
Sus In jos
carolina76
Experta
Experta
carolina76

Mesaje : 3263
Varsta : 48
Localizare : Timisoara

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iul 10, 2011 2:06 am

atunci de ce aveam impresia ca tu esti roscata...?
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iul 10, 2011 2:08 am

am fost, ultima data m-am facut bruneta, acum ceva timp...
Sus In jos
carolina76
Experta
Experta
carolina76

Mesaje : 3263
Varsta : 48
Localizare : Timisoara

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Iul 10, 2011 8:51 pm

deci am stiut eu bine...
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Sept 13, 2011 11:51 pm

Cuscra, ti-ai pus unghii cu gel pana la urma?
Sus In jos
carolina76
Experta
Experta
carolina76

Mesaje : 3263
Varsta : 48
Localizare : Timisoara

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Sept 14, 2011 8:59 pm

eu mi-am luat un lac de unghii atat de fain de la farmasi si m-am si facut cu el azi noapte ca numai atunci am putut sa o fac in liniste!
mai trebuie sa vad cand ajung la un coafor sa ma tund din nou!
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Sept 15, 2011 8:03 am

eu m-am neglijat la greu in ultimul timp... maine ma pensez si imi inlatur mustatile si de luni vreau sa ma reapuc de sport.. sper sa se mai raceasca vremea ca e inca cald de moarte....
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Sept 15, 2011 7:35 pm

Eu ar trebui sa-mi pun unghii cu totul.
N-am cand nici sa mi le curat Iulia, daramite sa-mi pun cu gel si sa stau 3 ore!!
Nu va zic cum arata unghiile mele. Daca as iesi in societate ar trebui sa mi le bag sub masa! comic

In schimb mi-am luat un luciu de buze foarte fain. Mentolat! Iti vine sa-l mananci.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Sept 15, 2011 7:58 pm

De ce trei ore, cuscra? eu am renuntat sa mi le pun ca ar fi trebuit sa ma duc o data la doua saptamani ca in a treia deja incepeau sa se rupa, adica ori le prindeam in usa de la masina de spalat, ba o data cand conduceam, pana la urma am zis ca sunt mult mai frumoase ale mele. boss
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Sept 17, 2011 12:15 am

Eu vara asta mi-am tot "ojat" unghiile,le-am tinut cateva zile,apoi iar le-am schimbat culoarea(asta pt ca am primit o cutiuta cu vreo 6 ciocanele de culori diferite de oja)iar acum mi se pare ca au un aspect "bolnav" plus ca incep sa se rupa repede..cred ca de la prea multa acetona!
Sus In jos
carolina76
Experta
Experta
carolina76

Mesaje : 3263
Varsta : 48
Localizare : Timisoara

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Sam Sept 17, 2011 9:42 pm

si mie mi se rup unghiile foarte mult acum in schimb mi-am luat o acetona de la Farmasi care cica le si intareste dar pe langa mai am si un intaritor de unghii de la Farmec!
Sus In jos
laura
Veterana
Veterana
laura

Mesaje : 2567
Varsta : 49
Localizare : reus spania

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mar Oct 18, 2011 10:03 am

CE FACETI VOI CU PARUL SA FIE BINE maintreb
Am un par prost demi vine sal smulg si sal arunc la gunoi .,e foarte subtire firul si cind ma spal pe cap ,cind se usuca se electrizeaza de fata ,se incurca ,se face ghem,am probat toate mastile posobile dar degeaba
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Oct 19, 2011 12:53 am

Eu nu prea pot sa te ajut... Adica nu stiu nici o masca in afara de cele traditionale. In schimb, e momentul sa imi tai din varfuri si sa ma vopsesc.
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Oct 19, 2011 2:21 am

rusinel Laura iti dau eu o varianta: te tunzi scurt, eventual cu pleata pe ochi ... yes Glumesc! Eu am probleme cu parul de o viata, e subtire si vai mama lui plus ca dupa nasteri m-a cazut rau ... Insa ma spal cu sapun moale (la farmicie si-a cumparat maicamea si l-am "imprumutat" eu) si pe urma folosesc tratament de la kallos, ceva cu placenta.
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Mier Oct 19, 2011 4:24 am

Laura, cat de des il speli? eu stiu ca daca e subtire, ar trebui sa il speli de 2 ori pe saptamana.. nu mai des... daca pui ceva in el, da-i o pauza si nu aplica nimic o perioada... si toca-i varfurile.. e f important de 2 ori pe an sa o faci.. astea au fost sfaturile unui coafeor gay :D
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Oct 27, 2011 7:44 pm

mi-am luat de la plafar crema de fata cu extract de musetel.. foarte interesanta si foarte ieftina... 9 lei... mi-am luat si unt shea... sper sa fie ceva de capul lui...
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Joi Oct 27, 2011 9:58 pm

Eu sunt cu vopseaua in cap, m-am facut negru-albastrui.
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Oct 28, 2011 4:12 am

iti sta bine roscata inchis :)
Sus In jos
Mihax50
Incepatoare
Incepatoare
Mihax50

Mesaje : 197
Varsta : 62
Localizare : Oltenita

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Oct 28, 2011 4:32 am

iulia pirvu a scris:
Eu sunt cu vopseaua in cap, m-am facut negru-albastrui.

sa pui poze!!!
tot timpul mi-au placut femeile cu parul negru.Mama mea are parul negru,de fapt toti din familie au parul negru ,doar eu sunt satena deschis .Acum ma fac blonda sa ascund ghioceii.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Vin Oct 28, 2011 5:10 am

Pai nu am mai fost roscat inchis de mult, tot neagra m-am facut in ultimul timp, cred ca de prin primavara, cam toata lumea mi-a zis ca imi sta mult mai bine bruneta si mie imi place f mult, plus ca nu mi se mai despica varfurile. Cand ma faceam rosu rosu mi se despicau f mult. Vreau sa imi las parul sa creasca si mai mult, sunt asa mandra cand il vad lung si negru.
Sus In jos
laura
Veterana
Veterana
laura

Mesaje : 2567
Varsta : 49
Localizare : reus spania

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 30, 2011 8:09 am

eu dintotdeauna utilizez ,negru albastrui ,mie frica sa schimb culoarea ,am incercat odata sa ma fac blonda siiiii,Doamne ce a esitttttttt,jumate cap negruuuu,si jumate blond(iti amintesti cris) :))
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 30, 2011 8:13 am

:)) :))
Sus In jos
laura
Veterana
Veterana
laura

Mesaje : 2567
Varsta : 49
Localizare : reus spania

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Dum Oct 30, 2011 8:18 am

tu razi ...dar eu niciodata nu am fost normalaaaaaa,imi plac schimbarile radicale
Sus In jos
laura
Veterana
Veterana
laura

Mesaje : 2567
Varsta : 49
Localizare : reus spania

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Oct 31, 2011 4:23 am

Apropo de frumoase si ingrijite ...hai sa va povestesc ce mi sa intimplat cind eram la MADRID....munceam baby siter...si mama fetitei fiind tanare ,avea casa plina de creme ...pentru corp ,picioare ,fata etc,etc...un intreg arsenal ...intro dimineata cind isi punea crema de corp...ma intraba............
-Laura cum faci tu de ai tenul atat de fin?la cre eu ii raspund ...nimic!...ma spal dimineata cu apa si sapun ,creme nu utilizez,si nici nu ma pricep....la cre ea tace din gura ...cind vine de la munca ,vine incarcata cu creme ptr mine ...cadou ...si imi explica cum sa le aplic.....ma duc acasa seara imi curat fata cu prima crema ,dupa o aplic pe a doua si in sfirsit pe a treia....multumita ma culc .....dimineata cumva foarte mandra de fata mea....a doua seara la fel fac ......dar dimineata cind sa deschid ochii nu mai putem sai deschid toata fata mi se unflase ...dor eu stiu cum am mers la munca prin metrou sa nu ma vada lumea ....sa speriat cind ma vazut ,sefa dimineata...tocmai pe la 4-5 dupaamiaza sia revenit un pic fata ....din ziua aia nu am mai atins fata de cremaaa :))
Sus In jos
corina
Veterana
Veterana
corina

Mesaje : 2886
Varsta : 37
Localizare : caras_severin

Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1Lun Oct 31, 2011 4:28 am

mie nu-mi place sa ma dau cu creme...
Sus In jos
Continut sponsorizat




Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Empty
MesajSubiect: Re: Hai sa fim frumoase si ingrijite!   Hai sa fim frumoase si ingrijite! - Pagina 11 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Hai sa fim frumoase si ingrijite!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 11 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Urmatorul
Regulament la postare
1.Mesajele se pot edita timp de 5 minute.
2.Evitati sa jigniti alti utilizatori, acest lucru facut in mod repetat si deliberat atrage banarea contului dumneavoastra
3.Evitati folosirea limbajului de tip sms sau mess
4.Nu folositi in exces smilies, este mai greu de citit raspunsul ... dar nu imposibil.
5.La deschiderea unui topic nou verificati sa nu existe deja in alta parte, si puneti un titlu semnificativ.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mama si Copilul  :: Misterele frumusetii-
Mergi direct la:  
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente