Mama si Copilul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mama si Copilul


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Buna dimineata! Buna ziua! Buna seara!
Daca tot ne vizitati, haideti sa ne salutati! Va asteptam la o cafea virtuala, indiferent ora!
Ultimele subiecte
» Dintisorii mei!
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Apr 15, 2014 11:45 pm Scris de Cristina41975

» Despre moda
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mar 26, 2013 12:04 am Scris de iulia pirvu

» Copilul si bolile
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Ian 06, 2013 7:49 am Scris de iulia pirvu

» Manichiura ... modele si idei
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 10:10 pm Scris de Cristina41975

» Pro si contra vaccinuri
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Noi 23, 2012 1:36 am Scris de iulia pirvu

» Hai sa fim frumoase si ingrijite!
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Noi 06, 2012 4:20 am Scris de carolina76

» Grupuri si ranguri pe forum
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Sept 11, 2012 1:15 am Scris de Cristina41975

» Regulament forum
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iul 17, 2012 10:39 pm Scris de Cristina41975

» Intrebari despre sanatate
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Iul 04, 2012 10:08 pm Scris de carolina76

» Vizita la doctor!
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Iul 03, 2012 8:20 pm Scris de corina

» Teme si imagini utilizate pe forum!
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 09, 2012 5:40 am Scris de Cristina41975

» Intrebari pentru medicul stomatolog
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 19, 2012 9:37 am Scris de Gabriela Popescu

» Avertizari...banari!
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Oct 24, 2011 8:37 am Scris de Cristina41975

» Educatie stomatologica
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Vin Sept 02, 2011 8:48 am Scris de Cristina41975

» Sa votam forumul!
Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Iul 20, 2011 6:56 pm Scris de corina

Forum
Top postatori
iulia pirvu
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
Cristina41975
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
danutza17
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
carolina76
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
corina
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
laura
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
bulinutza
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
alina.elie
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
andria
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
FloryNails
Vizita la doctor! - Pagina 3 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 3 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 3 Vote_rcap1 
Desene animate
Desene animate
Parteneri
forum gratuit

 

BannerFans.com




BannerFans.com


BannerFans.com




BannerFans.com


Distribuiţi | 
 

 Vizita la doctor!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
corina
Veterana
Veterana
corina

Mesaje : 2886
Varsta : 37
Localizare : caras_severin

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 9:11 pm

inuta nu a mai facut febra si numai trebuie sa-i schimbe tratamentul.acum sta in pat si nu o mai doare gatul decat foarte putin.
Andrei insanatosire grabnica.
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 11:48 pm

Ma bucur,Cori,azi noapte ati dormit mai bine,nu?
Sus In jos
corina
Veterana
Veterana
corina

Mesaje : 2886
Varsta : 37
Localizare : caras_severin

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Ian 25, 2012 11:50 pm

da a dormit toata noaptea.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Joi Ian 26, 2012 12:23 am

Multumim, fetelor, sper sa ne facem bine repede!
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Mesaje de mutat   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Apr 24, 2012 2:15 am

am revenit.. e posibil ca exact cand il ducem la doctor sa faca Andrew febra din cauza ca ii e frica de clinica si de doctor? e a treia oara cand ni se intampla...de o luna si ceva incercam s aii facem vaccinul asta... acasa nu face febra.. ii luam temperatura cu 2-3 termometre, sa fim siguri: 37.5... la doctor cu 3 termometre are 38.5... si doctorul ne zice ca nu stim sa ii luam temperatura... imi vine sa urlu... si zice doctorul ca nu mananca Andrew bine si mananca la fiecare ora... mannca aporoape cat mananc eu daca nu si mai mult... si nu ne crede.. pe bune... zice ca nu mananca bine si ca nu face febra din cauza ca plange otara in clinica.... parerea voastra....??????????
dupa 38.6... cat avu in clinica.. in 30 min ajunsaram acasa... 37.5... fara sa ii dam nimic.,...
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Apr 24, 2012 4:17 am

ALina, am mutat mesajul aici, Cris, daca e vreo problema, imi spui. :))

ALina, chiar e ciudat...ma refer la treaba cu febra.
Dar doctorul de ce zice ca nu mananca bine?
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Apr 24, 2012 6:40 am

iulia, chiar ma intrebam cum a disparut sau daca chiar l-am trimis :P
doctorul s-a uitat in gatul lui si nush ce a vazut el de a zis ca nu mananca bine.. daca va spun cat papa....dimineata: un bol de cerelac, dupa 2 ore 2-3 banane pisate sau un mar pisat sau 2 iaurturi cu fructe, apoi lapte si nani.. apoi un bol de ciorbita cu carne si legume, apoi o farfurie de orez sau fructe daca a papat dimineata iaurt sau paine cu branza... apoi o farfurie de spaghete fierte ca e inebunit dupa ele.... pana se culca mai papa ceva gen: mancarica la borcanel sau iaurt daca nu a papat dupa amiaza... daca ne vede cu papa, vine si mai mananca si de pe la noi.... azi papa o farfurie de orez, apoi veni la dadaca sa pape si de la ea... apoi se dusa si papa si alune de la soacra... si la culcare alt biberon.. papa in jur de 4 biberoane a cate 200 ml.. bea vreo 200 de ml de apa pe zi.... eu zic ca papa foarte bine... chiar prea mult... :))) si nu are nici macar 2 ani... acum astept parerile voastre... va zic aici ca ma impacai cu sotul si ca vb maine.. va pup.. noapte buna
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Apr 24, 2012 8:20 am

Alina,mananca foarte,foarte bine,l-a intrecut pana si pe al meu :)) De fapt eu cam i-am facut portie si orele de masa sunt bine stabilite cu gustarele usoare in rest pt ca ne-a zis medicul ca are tendinta de ingrasare..
Sfatul meu e sa schimbi medicul daca nu sunteti multumit de cum se poarta,cum va explica problemele legate de copilasi. puup
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Apr 24, 2012 11:46 pm

buli, de obicei suntem foarte multumite de el.... nush ce a avut de data asta... poate era intr-o pasa mai proasta... ????
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Apr 25, 2012 12:11 am

Si cand mai mergeti?
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Apr 25, 2012 12:23 am

pai acum ne-a dat antibiotic si el pleaca in vacanta.. o sa il ducem cand primim banii de la sot... pe 3... daca nu mai intervine ceva pana atunci...
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Apr 25, 2012 12:38 am

Multa sanatate lui ANdrew, dar antibiotic de ce, are infectie in gat, rosu in gat?
Sus In jos
alina.elie
Veterana
Veterana
alina.elie

Mesaje : 2224
Varsta : 41
Localizare : Liban

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Apr 25, 2012 5:03 am

merci Iulia... da, are rosu in gat si nasul un pic infundat... sincera sa fiu nici nu se vede ca are vreo problema.... ii luam temperatura de 3-4 ori pe zi... nimic... si asa va fi pana in ducem la doctor... :)) o sa vedeti :P
azi fu si alex fierbinte.... o sunai pe dr lui din capitala sa ii cer voie sa ii iau temperatura din funduletz ca de la subrat nu ma lasa.. 37.... :)
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Apr 25, 2012 5:09 am

Sa stii ca si al meu mananca cand are rosu in gat sau otita , desi in mod obisnuit din cauza durerii nu ar putea sa manance la fel... bine ca-s mancaciosi! ochelari
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 13, 2012 8:31 pm

Mi-am facut programare la ginecolog pentru miercuri dimineata, vreau sa fac si Papa Nicolau.
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 13, 2012 9:21 pm

Foarte bine Iulia. E bine de facut controalele astea.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Dum Mai 13, 2012 9:34 pm

da, chiar m-am hotarat sa il fac... au un pachet de analize, au fost 2 prietene si au zis ca si doctorita e foarte ok, asa ca m-am hotarat sa merg si eu si sa fac acel pachet. Contine consultatie, ecograf, Papanicolau, secretie vaginala, cultura col.

Bine ca am cautat pe site-ul lor si am gasit cateva sfaturi:
Recoltare pentru test Babeș-Papanicolau
Pregătirea pacientei:
Cu 48 ore înainte de recoltarea probelor este necesar ca pacientele :

să nu întrețină raporturi sexuale
să nu folosească contraceptive locale
să nu folosească tampoane intravaginale
să nu facă spălături vaginale
să nu aplice tratamente vaginale (ovule, geluri, creme)
Probele nu se recoltează în perioada menstruală.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mai 14, 2012 7:45 am

Iulia,cat te costa toate analizele astea?
Ufff,de cand zic si eu ca ajung la ginecolog,dar mereu parca gasesc altceva mai important de facut cu respectivii bani.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Lun Mai 14, 2012 11:09 pm

Cam 165 ziceau fetele, sa vad ce zice si doctorita maine, daca mai trebuie ceva in plus.
Maine mergem si cu ANdrei dupa-masa la doctor ca nu scapa de eczema aia, desi nu mai e ca la inceput.
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 15, 2012 6:31 am

Ce eczema??Nu'mi amintesc sa fi citit pana acum de el...il mananca? :(
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 15, 2012 8:02 am

Am zis o data, dar nu mai stiu pe unde. :) Noi asa banuim, ca e eczema, prima data am crezut ca s-a lovit, in fine, a trecut ceva timp, nu i-a trecut, asa ca la doctor cu noi. Nu cred ca il mananca, aflam mai multe maine.
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 15, 2012 6:49 pm

Sanatate multa Iulia! si rezultate bune!
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 15, 2012 8:24 pm

Buna, fetele, am fost la doctor, a iesit totul bine la consultatie si ecografie, astept rezultatul si la analize. Mi-a zis ca nu am chisturi, fibrom, raceli, nimic. :)
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mar Mai 15, 2012 10:39 pm

iulia pirvu a scris:
Buna, fetele, am fost la doctor, a iesit totul bine la consultatie si ecografie, astept rezultatul si la analize. Mi-a zis ca nu am chisturi, fibrom, raceli, nimic. :)

Bravo! Puteti sa va apucati de bebe! facecuochiul
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1Mier Mai 16, 2012 6:03 am

boss inca nu :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Vizita la doctor! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 3 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Vizita la doctor!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
Regulament la postare
1.Mesajele se pot edita timp de 5 minute.
2.Evitati sa jigniti alti utilizatori, acest lucru facut in mod repetat si deliberat atrage banarea contului dumneavoastra
3.Evitati folosirea limbajului de tip sms sau mess
4.Nu folositi in exces smilies, este mai greu de citit raspunsul ... dar nu imposibil.
5.La deschiderea unui topic nou verificati sa nu existe deja in alta parte, si puneti un titlu semnificativ.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mama si Copilul  :: Sfatul medicului-
Mergi direct la:  
Creeaza un forum | Cultura si Societate | Adolescenta, Copilarie, Familie | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente