Mama si Copilul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mama si Copilul


 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Buna dimineata! Buna ziua! Buna seara!
Daca tot ne vizitati, haideti sa ne salutati! Va asteptam la o cafea virtuala, indiferent ora!
Ultimele subiecte
» Dintisorii mei!
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Apr 15, 2014 11:45 pm Scris de Cristina41975

» Despre moda
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mar 26, 2013 12:04 am Scris de iulia pirvu

» Copilul si bolile
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Dum Ian 06, 2013 7:49 am Scris de iulia pirvu

» Manichiura ... modele si idei
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Dec 20, 2012 10:10 pm Scris de Cristina41975

» Pro si contra vaccinuri
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Noi 23, 2012 1:36 am Scris de iulia pirvu

» Hai sa fim frumoase si ingrijite!
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Noi 06, 2012 4:20 am Scris de carolina76

» Grupuri si ranguri pe forum
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Sept 11, 2012 1:15 am Scris de Cristina41975

» Regulament forum
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iul 17, 2012 10:39 pm Scris de Cristina41975

» Intrebari despre sanatate
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iul 04, 2012 10:08 pm Scris de carolina76

» Vizita la doctor!
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Iul 03, 2012 8:20 pm Scris de corina

» Teme si imagini utilizate pe forum!
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 09, 2012 5:40 am Scris de Cristina41975

» Intrebari pentru medicul stomatolog
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Ian 19, 2012 9:37 am Scris de Gabriela Popescu

» Avertizari...banari!
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Lun Oct 24, 2011 8:37 am Scris de Cristina41975

» Educatie stomatologica
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Vin Sept 02, 2011 8:48 am Scris de Cristina41975

» Sa votam forumul!
Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Iul 20, 2011 6:56 pm Scris de corina

Forum
Top postatori
iulia pirvu
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
Cristina41975
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
danutza17
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
carolina76
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
corina
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
laura
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
bulinutza
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
alina.elie
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
andria
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
FloryNails
Vizita la doctor! - Pagina 4 Vote_lcapVizita la doctor! - Pagina 4 Voting_barVizita la doctor! - Pagina 4 Vote_rcap1 
Desene animate
Desene animate
Parteneri
forum gratuit

 

BannerFans.com




BannerFans.com


BannerFans.com




BannerFans.com


Distribuiţi | 
 

 Vizita la doctor!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 16, 2012 6:08 am

AM fost si cu Andrei la doctor, ne-a dat unguent pentru piciorus si Tantum Verde pentru gatut ca are un pic gatul rosu.
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 16, 2012 7:58 am

Ufffff,multa sanatate,sa treaca repede!!
Pe noi ne'a lasat destul de repedea raceluta,dar suntem atenti sa nu se intoarca! florar
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 16, 2012 7:46 pm

Pe noi cred ca acum ne ia!
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 16, 2012 10:34 pm

Mi s-a luat de tot de vremea asta! Nici n-ai cum sa nu racesti. :(
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 16, 2012 10:40 pm

Si mie mi s-a luat! feeling beat up
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Joi Mai 17, 2012 7:28 am

Uffff,multa sanatate!!! florar
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:15 pm

Noi am ajuns iar la doctor, prima data sa zic de mine, examenul de secretie mi-a iesit bine si Papanicolau e bine, dar sunt un pic iritata, inflamata si mi-a dat niste ovule.
De dimineata am fost cu Catala doctor, are discopatie lombara, luni are programare la RMN ca sa vada mai bine si tot de luni incepe infiltratiile.
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:28 pm

Ufff.Iulia,cum se manifesta discopatia lombara?Are dureri de spate?
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:33 pm

Da, dureri mari :( uneori si piciorul il ia. Nu mai are voie sa care, trebuiesc exercitii fizice pe langa infiltratiile alea.
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:42 pm

Ce sunt infiltratiile astea?Te intreb pt ca si Dany mai are uneori probleme cu spatele,de fapt avea mai demult,numai cand il lua frigul,ii intepenea spatele si il durea si piciorul drept..Sa n vb intr'un ceas rau dar de veo 2 ani nu l-a mai durut,ce-i drept s-a si ferit de frig cat mai bine..
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:46 pm

Din cate stiu sunt injectii in coloana... el are probleme cu unul dintre discurile coloanei, dar RMN-ul o sa arate exact ce are.
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:53 pm

Ufff cam nasol de Cata! Poate are doar ceva usor!
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:55 pm

Nici nu mai stiu ce sa zic, Cris, sper sa il ajute infiltratiile, exercitiile...sa nu se ajunga la operatie.
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mar Mai 22, 2012 11:59 pm

Da, si eu sper ... Acum trebuie sa va interesati ce exercitii sa faca, timpul, daca se apleaca dupa ceva iar grija ... atentie la pat ca nu este recomandat pat moale, si la infiltratii sa aiba curaj ca dor ca naiba. Oricum sa vedem RMN-ul ...
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:04 am

I-a dat doctorul o foaie cu exercitiile ce trebuiesc facute, imagini, detalii. Vecinul nostru ne-a recomandat pe doctorul asta ca si el are probleme, de dimineata ne-am intalnit cu nevasta lui si ne-a zis ca dor infiltratiile, sa nu se miste cand i le face. Cand conduce scaunul de la masina sa fie mai aplecat pe spate...
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:08 am

Da, sunt multe chestii marunte dar la care trebuie sa le dea importanta ... Inflitratiile, unii le compara cu anestezia aia facuta in coloana, daca misti e neagra!
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:09 am

scary
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:15 am

Cand a avut al meu prolema cu spatele,tin minte ca medicul i-a recomandat sa nu mai conduca macar o luna si sa doaarma pe ceva tare,tin minte ca ii pusese soacra'mea pe pat o blana lata,asa ca la masa cu 2 paturi peste si tare greu se mai odihnea..
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:35 am

Buli bine ca si-a revenit!
Sus In jos
danutza17
Experta
Experta
danutza17

Mesaje : 3540
Varsta : 45
Localizare : Suceava

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:38 am

Ce rau imi pare Iulia!
Am si eu in familie pe tata cu probleme de genul, dar macar el e mai in varsta si fiind mecanic auto a fost predispus!

Tratamentele cu namol sau bai ar mai ajuta!
O sa faceti si voi ca noi, schimbam marea pe Felix!
Marius e cu inceput de artroza si tot asa tre sa aiba grija la frig si alte cele.
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:42 am

Danutza, vecinul asta de are probleme si ne-a recomandat doctorul e tot mecanic auto... e mai mic decat Cata. :( O sa mergem si la Ocna Sibiului...

Lui Cata i-a zis ca a facut ca a renuntat brusc la sport, plus statul mult pe scaun...s-au adunat.
Sus In jos
Cristina41975
Admin
Admin
Cristina41975

Mesaje : 6755
Varsta : 49
Localizare : Mures

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:57 am

Sanatate multa! Poate se rezolva repede si fara urmari pe termen lung!
Sus In jos
iulia pirvu
Admin secund
Admin secund
iulia pirvu

Mesaje : 7202
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 12:57 am

Multumim, sanatate tuturor! florar
Sus In jos
corina
Veterana
Veterana
corina

Mesaje : 2886
Varsta : 37
Localizare : caras_severin

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 4:33 am

sanatate multa lui cata si sper sa fie bine totul pana la urma.
Sus In jos
bulinutza
Admin secund
Admin secund
bulinutza

Mesaje : 2403
Varsta : 31
Localizare : Campulung

Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1Mier Mai 23, 2012 7:15 am

L-am intrebat si eu pe Dany,la el a fost inflamare a nervului sciatic,din cauza frigului,a curentului..tot timpul tre sa aiba grija sa fie acoperit spatele.Uffffff,numai bolnav sa nu fi :(
Sus In jos
Continut sponsorizat




Vizita la doctor! - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Vizita la doctor!   Vizita la doctor! - Pagina 4 Icon_minitime1

Sus In jos
 

Vizita la doctor!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
Regulament la postare
1.Mesajele se pot edita timp de 5 minute.
2.Evitati sa jigniti alti utilizatori, acest lucru facut in mod repetat si deliberat atrage banarea contului dumneavoastra
3.Evitati folosirea limbajului de tip sms sau mess
4.Nu folositi in exces smilies, este mai greu de citit raspunsul ... dar nu imposibil.
5.La deschiderea unui topic nou verificati sa nu existe deja in alta parte, si puneti un titlu semnificativ.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mama si Copilul  :: Sfatul medicului-
Mergi direct la:  
creeaza un forum | Cultura si Societate | Adolescenta, Copilarie, Familie | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente